Nasze grupy

ANANASKI

Są najmłodszą grupą w przedszkolu, KTÓREJ WYCHOWAWCĄ JEST Pani Karolina Ciereszko. Należą do niej dzieci w wieku 3-4 lata. Młody wiek nadrabiają nieposkromioną energią i entuzjazmem. W ciągu dnia wiele czasu poświęcają na zabawy manualne: zabawy kasztanami, guzikami, klamerkami. Jednak najbardziej lubią wycinanie nożyczkami. Dzieci chętnie biorą udział w zajęciach z języka angielskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Wszystkie Pszczółki uczestniczą w zajęciach dodatkowych takich jak “Mali Aktorzy, Mali Naukowcy czy Mali Tancerze. Kiedy tylko pogoda pozwala z wielką radością wychodzą na spacer lub chodzą doglądać roślinki na przedszkolnym placu zabaw. Grupa Pszczółek jest niezwykle kreatywna, dlatego też zgłoszona została do Ogólnopolskiego programu “Akademia wyobraźni Play – Doh”. Każde zabawy z ciastoliną są bardzo wyczekiwane przez nasze przedszkolaki.

WISIENK

Wisienki to 5-latki. Wychowawcą grupy jest Pani Joanna Mokrzewska. Grupa liczy 22 bardzo aktywnych dzieci z dużą ciekawością świata. Motylki czerpią wiele radości z przyswajania nowych wiadomości prezentowanych przez nauczyciela w sposób kreatywny i niebanalny. Chętnie uczestniczą w różnych zabawach ruchowych zarówno organizowanych w sali przedszkolnej jak i na poziomkowym placu zabaw. Dziewczynki lubią zabawy w kąciku kuchennym, zaś chłopców interesują różnorakie budowle z klocków oraz zabawy samochodami. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia, które sprawiają, że motylki chętnie i z uśmiechem na twarzy uczęszczają do przedszkola. Dzieci uczestniczą w zajęciach językowych oraz rozwijających ich umiejętności i zainteresowania.

MALINKI

„Malinki” – to najstarsza grupa przedszkolaków, do której należy dziewięciu wesołych chłopców i osiem uroczych dziewczynek. Jest to grupa dzieci cztero i pięcioletnich. W Zajączkach wszyscy się bardzo dobrze znają i zawsze wzajemnie wspierają. Na nudę nigdy dzieci nie narzekają, ponieważ każdy ma tu zawsze świetny pomysł na zabawę. Grupa starszaków słynie w przedszkolu z tego, że zawsze najgłośniej śpiewa piosenki, zwłaszcza te które przedszkolakom towarzyszą podczas zabaw. Dzieci uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego, wspaniale tańczą zumbę oraz programują roboty. Tworzą grupę teatralną i uświetniają imprezy przedszkolne. Wychowawcą grupy jest Pani Dominika Chyża.