Zajęcia dodatkowe prev

„Aktorski start” – zajęcia artystyczne
W wieku przedszkolnym dzieci mają szczególną wrażliwość na bodźce ze świata zewnętrznego, dlatego chcemy kształtować w najmłodszych poczucie estetyki, zaszczepić postawę zadumy nad pięknem. Zajęcia będą urozmaicane przez różnorodne techniki plastyczne, ciekawe tematy inspirujące do działań. Będziemy starać się angażować w proces twórczości wiele zmysłów, by rozwijać wrażliwość oraz bazować na szlachetnych naturalnych surowcach i profesjonalnych przyborach. Będziemy radośnie eksperymentować, nie boimy się pobrudzić, angażujemy emocje w proces tworzenia. Działania manualne usprawniają małą motorykę przygotowując rączkę dziecka do przyszłej ważnej funkcji: nauki pisania.

„Natura dookoła nas” – zajęcia naukowe
Wiek przedszkolny to okres pytań: co to jest?, a dlaczego? A jak najlepiej zaspokoić dziecięcą ciekawość? Oczywiście poprzez samodzielne działanie, dlatego mamy także zajęcia naukowe. Naszym dzieciom nie straszna jest fizyka, biologia czy też chemia- wszystkie prawa i zasady poznają poprzez samodzielnie wykonywane eksperymenty. Dzięki tym zajęciom dzieci rozwijają swoje zainteresowanie przyrodą, uczą się uważnej obserwacji, ćwiczą koncentrację i oczywiście świetnie się bawią. Będzie magnes, znikające światło i pogoń za cieniem, a też specjalny strój może zarazić najmłodszych pasją odkrywania cudów świata.

„Mali kucharze” – zajęcia kulinarne
Nie ma chyba na świecie dziecka, które nie lubi bawić się w gotowanie. Wykrawanie ciasteczek czy lepienie pierogów w małych grupkach są okazją lepszego poznania się, nawiązania bliskiej więzi z Panią, a przy okazji stanowią znakomite ćwiczenie doskonalące sprawność manualną. Obcowanie z plastyczną materią o różnych konsystencjach, z sypkimi substancjami, wąchanie smakowitych aromatów, oglądanie i dotykanie przypraw i surowców kuchennych w ich pierwotnej formie dostarcza dzieciom ogromnej ilości bodźców rozwijających zmysły. Przesypywanie cukru, mąki, makaronów, zabawy z ważeniem i przelewaniem doskonalą precyzję ruchów i kształtują przez zabawę umiejętność porównywania wielkości i liczenia, mierzenia, szacowania.

„Misja Robotyka” – zajecia z robotyki i programowania
To interaktywne zajęcia z klockami LEGO, to nie tylko zabawa w przyswajanie formułek, ale przede wszystkim wprowadzanie każdej teorii w życie. Łączymy naukę z zabawą w jedność przygotowując atrakcyjne zajęcia oparte na tworzeniu niezwykłych konstrukcji z popularnych klocków LEGO®. Tworzymy roboty, maszyny i pojazdy o niemal nieograniczonych możliwościach. Nauka programowania dla dzieci pozwoli im zrozumieć zagadnienia odpowiadające za rozwój technologii oraz wykorzystać tę wiedzę, aby wykreować inteligentne urządzenia, które potrafią chodzić, mówić oraz podejmować decyzje!

„Natura dookoła nas” – zajęcia ekologiczne
Od najmłodszych lat chcemy rozbudzić potrzebę kontaktu z przyrodą, zapoznać z pojęciami przyrodniczymi na podstawie obserwacji i doświadczeń w terenie. Dzieci nauczą się dbać o rośliny i zwierzęta oraz środowisko. Wspólnie posiejemy, posadzimy, będziemy podlewać, patrzeć jak rosną, a potem wspólnie próbować różne warzywa i owoce. W naszym przedszkolnym ogródku nie zabraknie POZIOMEK, które będą rosły na naszych parapetach.

„Aktorski start” – zajecia bajkowo- teatralne
Malusińscy uwielbiają bajki, a jeszcze jak same mogą wcielić się w bajkowe postaci, odegrać scenkę z Kubusia Puchatka, czy Czerwonego Kapturka? W czasie zajęć dzieci będą miały możliwość poznania wielu ciekawych opowieści, nauczyć się wierszyków oraz piosenek. Kreowanie swoich bohaterów z różnych materiałów zapewni rozwój manualny rączek. Zabawa w teatr rozbudza potrzebę tworzenia, wyzwala aktywne i twórcze postawy, uczy obserwacji otaczającego świata, współpracy w grupie, wyrażania siebie, odwagi i koncentracji. Zajęcia teatralne nie tylko pozwalają przeżyć niezwykłą, radosną i niezapomnianą przygodę tworzenia, ale także wpływają na wielopoziomowy rozwój dziecka.

Rytmika – Taniec
Dziecko, w pierwszych latach życia ma naturalną potrzebę ruchu, potrzebę zabawy, dlatego taniec daje im możliwości realizacji i ogromną satysfakcję. Taniec wyzwala u dziecka pozytywne uczucia, reguluje napięcia nerwowe. Zabawowa forma działalności tanecznej powoduje odprężenie psychiczne, zmniejsza napięcia. Dzieci wyzbywają się kompleksów, zahamowań, otwierają się na świat, są spontaniczne, nabierają pewności siebie. Podczas zajęć będą wchodziły w świat tańca, kształtowały precyzję ruchów, doskonaliły ich koordynację i orientację przestrzenną. Dzięki takim zabawom ruchy naszych przedszkolaków nabiorą lekkości, sprężystości, gibkości, płynności i skoczności.

„Aktywny start” – zajecia sportowe
Sport to zdrowie każdy Ci to powie! Znane hasło przyświeca nam nie tylko w trakcie codziennych działań, ale także systematycznie podczas zajęć z gimnastyki. Jest to czas, kiedy poświęcamy uwagę na kształtowanie prawidłowej postawy, rozwijanie motoryki dużej podczas skoków biegów, a także wspomaganie i doskonalenie równowagi.