Zajęcia dodatkowe

JĘZYK ANGIELSKI

W pierwszych latach życia dzieci przyswajają ogromne ilości faktów i informacji, jak również język. Pełen zabaw i atrakcji program jest dostosowany do grupy wiekowej. Skutecznym narzędziem nauki w tym wieku są piosenki, rymowanki i bajki, które pozwalają utrwalić dziecku strukturę zdań i zwiększają zasób słownictwa. Dzieci poznają nowe słowa, nauczą się mówić, słuchać i bawić w języku angielskim. Naukę języka obcego we wczesnym dzieciństwie można porównać do nauki języka ojczystego, a więc jako proces naturalny poprzez codzienne poznawanie świata. Zajęcia z języka angielskiego będą odbywały się 2- 3 razy w tygodniu, w każdej grupie wiekowej.

JĘZYK HISZPAŃSKI

Jest to trzeci język najpowszechniej używany na kuli ziemskiej, więc na pewno warto go poznać. Jest też jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej. Podczas zajęć będziemy wykorzystywać karty obrazkowe, płyty z piosenkami, wierszyki, kolorowanki, gry planszowe, zabawy ruchowe, wycinanki, fiszki, puzzle i wiele innych. Naszym lekcjom towarzyszyć będzie ludzik w meksykańskim stroju.

Mali kucharze - zajęcia kulinarne

Nie ma chyba na świecie dziecka, które nie lubi bawić się w gotowanie. Wykrawanie ciasteczek czy lepienie pierogów w małych grupkach są okazją lepszego poznania się, nawiązania bliskiej więzi z Panią, a przy okazji stanowią znakomite ćwiczenie doskonalące sprawność manualną. Obcowanie z plastyczną materią o różnych konsystencjach, z sypkimi substancjami, wąchanie smakowitych aromatów, oglądanie i dotykanie przypraw i surowców kuchennych w ich pierwotnej formie dostarcza dzieciom ogromnej ilości bodźców rozwijających zmysły. Przesypywanie cukru, mąki, makaronów, zabawy z ważeniem i przelewaniem doskonalą precyzję ruchów i kształtują przez zabawę umiejętność porównywania wielkości i liczenia, mierzenia, szacowania. Zajęcia dedykowane dla dzieci żłobkowych i przedszkolnych.

Zajęcia specjalistyczne